Otwieramy się na relacje.

relacje
relacje

W Diamentach kolejny inspirujący miesiąc za nami. Kwiecień przebiegał w cieniu pandemii i obowiązujących restrykcji. Pozostawaliśmy w izolacji, pomimo przemożnej potrzeby utrzymywania relacji i chęci realizacji życiowych planów. Zmieniliśmy przyzwyczajenia, codziennie budując naszą nową normalność. A to wymaga determinacji, otwartości i zakwestionowania tego, co do tej pory braliśmy za pewnik.

Świat zmienia się szybko, a okresy stabilizacji są krótkotrwałe. W myśl powiedzenia, że jedyną stałą jest zmiana, warto sobie uświadomić, że mamy niewiele czasu na odpoczynek. Uczestniczymy w biegu długodystansowy, do tego z przeszkodami. Ważne jest właściwe rozłożenie sił. W obliczu nowego, na które nie mamy wpływu, opór wydaje się bezcelowy. Lepiej jest sytuację zaakceptować, zrozumieć i skierować wysiłki na działanie konstruktywne i posuwające do przodu.

Nawet w sytuacji, kiedy nowe przychodzi z zewnątrz, nadal wiele zależy od nas. Bo zmiana zaczyna się w twojej głowie. Więc jeśli chcesz coś zmienić, zacznij od zmiany myślenia. Gdy uda ci się przeformować podejście z „muszę”, na „mogę”, zmiany okażą się prostsze i łatwiejsze do wprowadzenia. Dobrze przy tym zapamiętać, że zmienić możemy wyłącznie siebie. Ale to jest akurat doskonała wiadomość. Bo to obszar, na który masz wpływ i możesz kontrolować. A w myśl zasady akcja – reakcja, twoje nowe zachowanie spowoduje, że zachowanie innych, z którymi wchodzisz w interakcję, też się zmieni. Wszystko w twoich rękach.

Zwłaszcza w trudnych czasach opłaca się pielęgnować to, co pozytywne, budujące i wspierające. Pamiętaj, że wzmacniamy to, na czym skupiamy uwagę. Lepiej skupiać się na tym, nad czym mamy kontrolę i rozwiązywać realne zadania, niż deliberować nad potencjalnymi problemami. Dzięki temu odzyskasz w życiu poczucie sprawczości, stabilizacji i bezpieczeństwa. I to są rzeczy w obecnej sytuacji bezcenne.

A w najbliższych miesiącach w Diamentach poszerzamy tematykę. Wychodzimy z kręgu „JA” i przechodzimy do „MY”. W ostatnim czasie budowaliśmy relację z samym sobą. Teraz otwieramy się na zewnątrz i zaczynamy budować relacje z innymi. I taki będzie temat nadchodzącego miesiąca „RELACJE”. Pozostańmy razem w maju, w bliskiej relacji z Diamentami.

Czytaj więcej
więź
Więzi czy pęta?