Zadbaj o swoje relacje.

relacje
relacje

Człowiek to gatunek stadny i potrzeba przynależności jest jedną z naszych fundamentalnych potrzeb. Tworzymy mniejsze i większe społeczności, a w nich relacje i zależności. Teraz, w obliczu epidemii i z konieczności izolacji, nasze relacje zostały mocno zaburzone. Z jednej strony zostaliśmy odizolowani od siebie, zachwiane zostały nasze kontakty zawodowe i towarzyskie. Z drugiej strony znaleźliśmy się w sytuacji stałego, przymusowego przebywania w gronie najbliższej rodziny. Obie te sytuacje dla wielu osób mogą być niecodzienne, obce i stresujące. Dlatego, zwłaszcza teraz, warto mówić o relacjach i wykorzystać ten czas, aby budować, wzmacniać, naprawiać nasze relacje.

Nie jest prawdą, że jeśli jesteś introwertykiem, nie potrzebujesz ludzi. Tak samo bycie ekstrawertykiem nie oznacza, że nie umiesz się bez ludzi obyć. Różnimy się ilością i jakością związków. Może masz wielu znajomych, ważne jest dla ciebie utrzymywanie szerokich kontaktów i zdobywanie nowych znajomości. A może wpuszczanie innych ludzi do twojego życia przychodzi ci z trudem, jesteś ostrożny w dobieraniu przyjaciół, masz ich niewielu, ale za to prawdziwych. Możliwe, że kontakty z innymi napędzają cię do działania, a może swoje baterie wolisz ładować w samotności. Jesteśmy różni i różnorodne są nasze związki z innymi. Istnieją jednak elementy wspólne, dzięki którym możemy czerpać prawdziwą radość z bycia razem, zarówno prywatnie, jak i platformie zawodowej.

W tym miesiącu przedstawię fundamenty tworzenia satysfakcjonujących relacji. Powiem o problemach występujących w związkach i o tym, jak sobie z nimi radzić. Będzie o budowaniu zespołów, o tym, co je wzmacnia, a co niszczy. Wszystko do zastosowania w domu, w relacjach rodzinnych, oraz w pracy, w relacjach profesjonalnych. Możesz też nawiązać bliższą relację z Diamentami, śledzić na bieżąco bloga, komentować wpisy, a także zaproponować ważny dla ciebie temat. Jesteśmy w kontakcie.

Czytaj więcej
motywacja
Dzień świstaka.