Na wszystko przychodzi pora.

Nowy Rok
Nowy Rok

Czas biegnie nieprzerwanie. A jednak życie krąży w cyklach. Na wszystko w życiu jest czas, na wszystko przychodzi pora. Tak jak teraz, z końcem roku nadszedł czas na podsumowania, wyciągnięcie wniosków, postawienie nowych celów i przygotowanie planów.

Lubię tą cykliczność, bo pomaga mi zapanować nad moim życiem (przynajmniej w tej małej cząstce, nad którą mam kontrolę). Jest to czas, kiedy przestaję pędzić, przystaję na chwilkę, by przeanalizować wydarzenia kończącego się roku. Teraz, z perspektywy czasu mogę zobaczyć raz jeszcze minione zdarzenia, ocenić moje działania, wyciągnąć naukę i… ruszyć w dalszą drogę.

Przyznacie, że ten rok był szczególny. Wiele moich dotychczasowych przekonań zostało wystawionych na próbę. Zmieniłam swoje nawyki, przyzwyczajenia i zachowania. Zmienił się sposób mojego funkcjonowania i utrzymywania relacji. Miałam okazję doświadczyć razem z wami znaczenia tegorocznego motta Diamentów „Rok dobrych emocji”.

Bo emocje to nic innego, jak nasz wewnętrzny barometr. To one ci powiedzą, czy „idzie na deszcz, czy na słońce”. Emocje to lustro, w którym możesz się przejrzeć, by zobaczyć swoją prawdziwą twarz. To wreszcie impuls do działania, zapalnik, dzięki któremu znajdziesz w sobie siłę i moc do działania. Jeśli tak spojrzysz na emocje, wszystkie okażą się dobre, bo wszystkie czemuś służą. Ważne, by wykorzystać je w sposób konstruktywny.

Każdy z nas posiada w sobie iskrę twórcy, każdy ma moc kreowania. Co dzień możesz zrobić coś inaczej, lepiej, na nowo. A teraz masz koleją szansę, z rozpoczynającym się Nowym Rokiem, by w sposób celowy zmienić swoje życie i stać się lepszą wersją siebie. Przyjmij zatem moje najserdeczniejsze życzenia noworoczne, by nadchodzący rok był dla ciebie okazją do świadomej zmiany. Byś zrealizował swoje najśmielsze plany i marzenia. I aby w twoim życiu zagościło uczucie spełnienia, harmonii i radości. Szczęśliwego Nowego Roku!

Czytaj więcej
Koniec przerwy, zanurzamy się.