Ktoś ci to wszystko powiedział.

moc słowa

Nieraz marzyłam, żeby mieć czarodziejską różdżkę. O ile życie byłoby prostsze? Niestety czarodziejskie różdżki nie istnieją. Istnieje jednak magia, potężna, choć możesz nie dajesz sobie z tego sprawy. Każdy z nas jest czarodziejem. Każdy z nas używa tej magii na co dzień, choć często nieświadomie. Na swoją korzyść lub niekorzyść.

Wyobraź sobie, że wypowiadasz życzenie i ono się spełnia. Jak mogłoby wyglądać twoje życie? Jak wielu problemów można by uniknąć? Jak wiele okazji wykorzystać? Wystarczy wypowiedzieć zaklęcie i nie istnieją ograniczenia. Wystarczy wypowiedzieć zaklęcie i możesz wszystko. Nie ma czarodziejskiej różdżki, ale jest magia o wiele bardziej potężna i o wiele bardziej dostępna. Dla każdego. To twoje słowa. Te, które wypowiadasz na głos i te wypowiadane po cichu, twoje myśli. To słowa, które kierujesz do innych i te, które kierujesz do siebie. To wreszcie słowa które słyszysz, w które wierzysz i które przyjmujesz do siebie. Za każdym razem, kiedy mówisz sobie, że coś jest możliwe lub niemożliwe, wypowiadasz zaklęcie.

Jak myślisz, dlaczego jesteś osobą, jaką jesteś? Skąd wzięły się twoje przekonania, sposób postrzegania świata, postawy i poglądy? Ktoś ci to wszystko powiedział. Początkowo to byli twoi rodzice, później nauczyciele. Czasem to głosy twoich przyjaciół, a czasem wrogów. To wszechobecne media, telewizja, Internet. Wreszcie to, co słyszałeś, stało się twoim głosem. Twoje własne słowa zaczęły kształtować ciebie i twoją rzeczywistość. Moc słowa jest przepotężna. Nawet jeśli nie ma nikogo dokoła, jedna osoba zawsze słucha. I to bardzo uważnie. TY.

Bo nie ma czegoś takiego, jak czcze gadanie. Podświadomość jest zawsze czujna, słucha i notuje. Niestety nie ma poczucia humoru i wszystko bierze do siebie. Dosłownie. A potem trzyma cię za słowo. Wszystko, co mówisz o sobie i innych staje się twoją prawdą i twoją rzeczywistością. Dlatego warto wsłuchać się we własne słowa. Bo tam leży klucz do wyjaśnienia tajemnicy, dlaczego jednym ludziom wszystko się udaje, a innym nie. Możesz świadomie zdecydować, czy twoje słowa będą ci służyć, wzmacniać cię i budować. Tylko od ciebie zależy, czy to ty będziesz tą osobą, która może wszystko. Wystarczy, że zmienisz tylko jedną rzecz w swoim życiu. Słowa, które wypowiadasz. Raz na zawsze skończ z krytykowaniem siebie, pomniejszaniem swojej wartości i powątpiewaniem w swoje możliwości. Twoje słowa mają moc. Wybieraj i wypowiadaj te, które są dobre, kochające, pozytywne, podnoszące na duchu, zachęcające i życiodajne.

Dobre słowo nic nie kosztuje, a jest bezcenne. Kiedy zaczynasz darzyć siebie dobrym słowem, szacunkiem i miłością, nagle zmienia się cały świat. Żeby się o tym przekonać, wystarczy tylko wypowiedzieć zaklęcie. Słowa mają potężną moc. Mogą budować i mogą niszczyć. Mogą tworzyć naszą wielkość i mogą czynić nasz słabymi. Znajdź właściwe słowa.

Czytaj więcej
po nitce do kłębka
Po nitce do kłębka.