Narzędzia już masz.

wybór
wybór

Wrzesień dobiega końca, czas na podsumowanie miesiąca. W Diamentach był to czas WYBORU. Bo właśnie do tego sprowadza się i od tego zaczyna nasze podejście do życia. Uświadomienie sobie tego, że nie jesteś niewolnikiem sytuacji i możesz wybrać świadomie swoje zachowania i postawy to prawdziwy życiowy przełom.

Nic nie musisz, wszystko możesz. I aby dobrze to zrozumieć, nie chodzi o to, że teraz stajesz się wszechmogący i masz wszystkie super moce. Ale rzeczywiście, możesz działać cuda dla siebie, jeśli tylko wyplączesz się z sideł automatyzmów, przestaniesz budować studnie rozpaczy i wybierzesz drogę rozwoju i wzrastania. Wtedy odejdziesz od tego poczucia, że musisz, że nie masz wyboru. Nic nie musisz, wszystko możesz odnosi się właśnie do tego, że tak naprawdę możesz wybrać. Sam możesz zdecydować, jak sytuacje życiowe wpłyną na ciebie i jak na nie zareagujesz. Czyż to nie cudowne i przynoszące ulgę uczucie?

Wiem, że na początku to wydaje się trudne. Dlatego otrzymałeś ode mnie zbiór narzędzi, które pomogą ci wprowadzić niezbędne zmiany. Nauczyłeś się już, że oczekiwania i wtłaczanie rzeczywistości we własne szablony to najprostsza droga do rozczarowania i rozgoryczenia. Zamykasz się w ten sposób w studni oczekiwań i tracisz możliwość kontaktu ze światem. Znasz już metody na to, jak wyjść z takiej studni. Wiesz także, co zrobić, żeby studni w ogóle nie budować.

Teraz przez tobą pozostaje praca. Ciągła, ustawiczna, bez końca. Bo nie jest tak, że zrobisz to raz i już masz z głowy na resztę życia. Praca nad sobą, swoim rozwojem i doskonaleniem siebie to niekończące się zadanie. Wymaga samozaparcia i wewnętrznej dyscypliny. I o tym będziemy mówić w Diamentach w październiku.

Zostań z nami, a dowiesz się, jak zrobić, żeby chciało ci się chcieć. Temat nowego miesiąca to MOTYWACJA.

Czytaj więcej
zmiana
Niestety mamy też mózg.