Dzień świstaka.

motywacja
motywacja

Pamiętasz ten film, w którym bohater zapętlił się czasie i co dzień od nowa przeżywał ten sam dzień? Myślisz sobie czasem, że i twoje życie to taka pętla w czasoprzestrzeni. Te same zdarzenia, te same miejsca, te same obowiązki, ci sami ludzie. Odliczasz dni od poniedziałku do piątku i od piątku do poniedziałku. I tak mijają tygodnie, które zamieniają się w miesiące, a te przechodzą w lata. Czujesz zniechęcenie i tracisz radość życia. I jak to odmienić?

A pamiętasz może, jak bohater wyzwolił się z pułapki, w której się znalazł? Przeżywał ten sam dzień, ale za każdym razem zmieniał jedną rzecz. Za każdą pętlą udoskonalał jeden element, poprawiał coś, co uprzednio zawalił. W ten sposób jego „dzień jak co dzień” był odrobinę lepszy. A tak naprawdę, to on każdego dnia stawał się odrobinę lepszy.

Ja też kiedyś wpadłam w takie błędne koło. To naprawdę paskudne miejsce. Potrafi obrzydzić życie i wyssać całą energię. Dotarłam do momentu, kiedy nie oczekiwałam już niczego nowego i nie spodziewałam się, że jeszcze coś się przydarzy. Myśl o kolejnym dniu była dla mnie wręcz udręką. Miałam poczucie, że ta powtarzalność to kara. Do chwili, gdy zrozumiałam, że to szansa. Prawdziwy dar od losu. Od tej pory moje życie zmieniło się diametralnie. Dokładnie jak w filmie.

Bo codzienne dążenie do stawania się coraz lepszą osobą i przeżywania życia w najlepszy możliwy sposób to niewiarygodna okazja, jaką dostajemy od losu. Wiem z własnego doświadczenia, że to nie jest droga usłana różami. Na dwa kroki do przodu, jeden w tył. Jednego dnia sukces, drugiego porażka. Ale nie należy się poddawać i zniechęcać. Bo przyjdzie kolejny dzień i kolejna szansa, żeby się poprawić. Żeby zrobić rzeczy tak, jak należy. Czyż to nie cudowne?

Jedyna rzecz, jakiej potrzebujesz, to wewnętrzna motywacja. Siła, która pcha cię naprzód, a tak naprawdę w górę. Wspiera w dążeniu i pozwala wytrwać. Dzięki temu możesz wzrastać i rozwijać potencjał. Mam nadzieję, że tymi słowami zachęciłam cię do śledzenia kolejnych wpisów w Diamentach. W najbliższym poszukamy odpowiedzi na pytanie, skąd czerpać motywację.

Czytaj więcej
odręcznie
Piszesz jak kura pazurem.