Daj się zainspirować, wykorzystaj swoją moc.

inspiracja
inspiracja

W Diamentach marzec był miesiącem magicznym. Mówiłam o magii, która dostępna jest dla każdego z nas. O mocy, za pomocą której poprawisz jakość swojego życia, swoje poczucie wartości i sprawczości, swoje relacje. Aby podsumować to jednym zdaniem, powiem, że ta magia sprowadza się do miłości do siebie. Kiedy kochasz siebie, odzyskujesz wewnętrzną spójność i spokój. Przestajesz być niewolnikiem uzależnionym od potrzeby bycia kochanym i docenianym.

Należy dobrze zrozumieć miłość do siebie. Bo nie chodzi tu o samouwielbienie, bezkrytyczne spojrzenie na siebie, czy egoizm. To zwykle przykrywka dla prawdziwych uczuć, takich jak brak pewności siebie, głód miłości czy niezaspokojona potrzeba akceptacji. Kiedy pokochasz siebie, wtedy możesz naprawdę i w pełni pokochać innych. A to dlatego, że jesteś „poukładany” wewnętrznie. Nic cię nie wstrzymuje, nie rezonują w tobie problemy innych i nie oceniasz ich przez pryzmat swoich niezałatwionych tematów i bolączek. Prawdziwa, dobrze pojęta miłość do siebie wzmacnia i otwiera na innych. Sprawia, że jesteś gotowy dać i przyjąć miłość. Stajesz się silny, pewny siebie i swoich możliwości. Aby to osiągnąć, wystarczy zmienić kilka rzeczy.

Po pierwsze słowa, jakimi się posługujesz na co dzień. I to zarówno te, które wypowiadasz na głos, jak również te, które pozostają w ukryciu twoich myśli. Raz na zawsze skończ z krytykowaniem siebie, pomniejszaniem swojej wartości i powątpiewaniem w swoje możliwości. Twoje słowa mają moc. Wybieraj i wypowiadaj te, które są dobre, kochające, pozytywne, podnoszące na duchu, zachęcające i życiodajne. Dobre słowo nic nie kosztuje, a jest bezcenne.

Po drugie, zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś. To podstawa, jeśli chcesz cokolwiek w swoim życiu zmienić. Samoakceptacja nie oznacza bezwarunkowej zgody na wszystko. To niełatwa sztuka przyjrzenia się sobie i zobaczenia takim, jakim jesteś. Jeśli ją opanujesz, staniesz się wolny od oceniania, obwiniania i robienia wyrzutów – sobie i innym. Dzięki temu otworzysz drzwi do miłości i do zmiany.

Po trzecie, zatroszcz się o siebie. I to w każdym aspekcie: fizycznym, duchowym i umysłowym. Zadbaj o swoje ciało, zdrowie i ogólnie pojętą sprawność. Pamiętaj o kwestiach związanych z odżywianiem, snem i wypoczynkiem oraz aktywnością fizyczną. Aspekt duchowy zrealizujesz odpowiadając na potrzeby przynależności, takie jak relacje z innymi, miłość i bycie kochanym, przyjaźń a także duchowość i religijność. Ostatni aspekt – umysłowy, wiąże się z dostrzeżeniem swoich umiejętności i zdolności oraz wykorzystaniem ich w działaniu. To realizowanie potrzeby uznania, której reprezentacją w życiu są sukces, uznanie, szacunek, prestiż. Nagrodą za zatroszczenie się o te trzy elementy jest samozadowolenie, które stanie się twoim udziałem.

A to wszystko doprowadzi cię do samospełnienia. Bo właśnie poprzez autorealizację osiągamy szczęście i poczucie spełnienia w życiu. Odkrycie w sobie talentu jest faktycznym celem życia. A jego znaczenia zrozumiesz, kiedy podzielisz się swoim talentem z innymi. Wtedy poczujesz, że żyjesz naprawdę. Wtedy w twoim życiu zaczynają się dziać rzeczy magiczne, i odkryjesz w sobie nieograniczoną moc.

Kiedy już poznałeś magię, przyszedł czas, aby ją wykorzystać. Dlatego w kwietniu Diamenty będą inspirować, pobudzać do myślenia i dawać impuls do działania.

Czytaj więcej
Postanowienia noworoczne