Strategia na życie szczęśliwe.

Recenzja książki


Pytanie o miarę życia jest pytaniem na miarę życia! To pytanie o to, jak odnaleźć szczęście i zadowolenie. I to nie takie chwilowe, przelotne. Tu chodzi o szczęście przez duże S. Takie, dzięki któremu u kresu naszych dni nie będziemy niczego żałować, wręcz przeciwnie będziemy czuć satysfakcję i spełnienie. To zachęta do zbudowania solidnych fundamentów, na których dzień po dniu zbudujemy nasze życie.

Porażające statystyki odnośnie czytelnictwa w Polsce mówią, że w zeszłym roku 62% rodaków nie przeczytało żadnej książki. Jeśli więc jesteście w elitarnej grupie czytających, i mielibyście sięgnąć w tym roku tylko po jedną książkę, to z całego serca polecam „How will you measure your life?” / Co będzie miarą twojego życia?” Claytona M. Christensena.

Nie jest to literatura stricte biznesowa. Chociaż jest w niej wiele odwołań do teorii biznesowych, badań naukowych i praktycznych przykładów. Z całą pewnością stanowi ważną pozycję dla każdego lidera, który zaineresowany jest tematyką budowania strategii i motywacji. Ale to coś więcej, coś ponad to. To książka o budowaniu strategii na życie.


Nie jest to również poradnik. To nie droga na skróty, gdzie wszystkie odpowiedzi znajdziesz czarno na białym. Zamiast tego zmusza do myślenia i próby samodzielnego zmierzenia się z pytaniem „jak zmierzę moje życie (zarówno w aspekcie zawodowym jak i prywatnym)? Tak naprawdę to zachęta do zastanowienia się nad celem bycia, nad swoim raison d’être.

Zbudować własną strategię na życie możesz z moją pomocą ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY

Możesz też skorzystać z materiałów, które DLA CIEBIE przygotowałam.


  • Home
  • Czytaj więcej
    szkoła
    Czuję się wywołana do tablicy.